Вже зовсім скоро, 1 березня 2023 року, в Україні має пройти наймасштабніша індексація пенсій за останній час, внаслідок якої, на думку деяких експертів, розрахунковий розмір виплат може зрости на 24% через інфляцію.

Відомо, що люди похилого віку навіть можуть отримати збільшення у розмірі 500 гривень. Хоча говорити про те, що зліт соціальних виплат зросте саме на чверть – зарано. У Міністерстві соціальної політики цього місяця мають повідомити точний розмір підвищення – ближче до проведення індексації. Але можна з точністю заявити, що збільшення буде найвищим за останні роки. Бо у формі розрахунку закладено індекс інфляції, зростанню якого сприяла повномасштабна війна, розпочата росіянами. Про це свідчить зростання цін на продукти, послуги тощо.

Пенсіонери. Фото: Youtube

Індексація соціальних виплат відбуватиметься так - пенсії буде підвищено ті, які розраховані за загальним законом. Тому чиновникам можна забути про надбавки. Тоді як військові пенсіонери отримають нову суму (за іншими правилами).

Також варто зазначити, що підвищення стосуватиметься не повного розміру пенсій. У разі, якщо у вас є надбавки – за вік, стаж – їх не враховуватимуть. Підняття стосується лише "голої" соціальної виплати. Додатковою проблемою є бюджет ПФУ на 2023 рік. Війна ставить перед ухваленим бюджетом певні ризики, хоча Володимир Зеленський та Мінсоцполітики говорили, що індексація має обов'язково пройти.

Популярні новини зараз

Маєтки та квартири на сотні мільйонів: ЗМІ розкрили, чим володіє Шуфрич від забороненої ОПЗЖ

Юрій Горбунов впевнений, що заслуговує на краще, як і Катя Осадча: "Як це довго"

Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом"

Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня

Показати ще

Нагадаємо, справлятися з комуналкою доведеться самотужки: хто з українців може попрощатися із субсидією

Як повідомляв "Знай.ua", Lifecell піднімає вартість популярного тарифу з 90 до 160 гривень: абонентів попередили, з 20 лютого

Знай.ua писав, переплати за світло можна уникнути: коли потрібно передавати показання лічильника, щоб не віддавати зайві гроші