Українські пенсіонери можуть отримати додаткову доплату – 20% від розміру своєї пенсії. Наприклад, якщо людина отримувала 4000 гривень, то зверху держава додасть ще 800 гривень.

Питання призначення доплат регулює закон "Про статус гірських населених пунктів України".

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Так, громадяни України, які мешкають на території населеного пункту, якому надано статус гірського, мають право на щомісячну доплату до пенсії у розмірі 20%.

Надбавка надається не лише корінним мешканцям таких населених пунктів, а й українцям, які були змушені переїхати до західних регіонів через військові дії.

Популярні новини зараз

Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими

Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись

Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги

Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом

Показати ще

Внутрішньо переміщені особи мають право на доплату після оформлення спеціального посвідчення, що підтверджує проживання у гірському населеному пункті. Отримати його можна через місцеві органи чи ЦНАП. Також знадобиться довідка, що підтверджує статус ВПО.

Отримання пенсії. Фото: скрін youtube

Сума доплати визначається індивідуально, адже залежить від основного розміру пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер без урахування інших доплат отримує 4000 гривень, підвищення буде становити 800 гривень.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше.

Також наш портал інформував, окрім тебе – ніхто не вирішить: чи можна українцям сплачувати добровільні внески, перебуваючи за кордоном.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українські пенсіонери стануть багатшими, але "губу розкочувати" не потрібно: яку надбавку можна отримати влітку.