В Україні в 2023 році стартує запуск другого етапу пенсійної реформи, яка передбачає систему обов'язкової накопичувальної пенсії. Це означає, що протягом певного терміну гроші українців "капатимуть" на державний рахунок, але потім кожен зможе обрати своє місце зберігання.

Накопичення українців перші три роки зберігатимуться на державному рахунку, як нагадала заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Після закінчення цього періоду всі зможуть самостійно розпоряджатися своїми грошима, зберігати їх у державному чи приватному фонді.

"Щоб приватні інститути підготувалися до впровадження накопичувальної системи, на першому етапі перші три роки передбачається, що всі внески здійснюватимуться саме до державного пенсійного фонду", - зазначила Марчак.

Популярні новини зараз

Українці обурилася відсутністю зв'язку від "Київстару": "Безсовісні, неможливо поговорити"

Платити за повітря більше не доведеться: Рада готує новий закон

"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня

Гороскоп на тиждень з 29 травня по 4 червня для всіх знаків Зодіаку: розставання у Близнюків та Львів, повернення колишніх у Водоліїв

Показати ще

Незважаючи на те, що оберуть українці, обидва фонди гарантують збереження грошей та працюють згідно із законами. Але в Мінсоцполітики наголосили, що дані пенсійні фонди – це не заміна відомому кожному Пенсійному фонду, а просто його окрема структура з додатками, що функціонують.

ПФУ. Фото: скрін youtube

Раніше ми писали про те, що українцям запропонували альтернативну оплату комуналки: хто зможе скористатися

Як повідомляв Знай.ua, чекатимемо до літа? Коли та за яких умов в Україні пом'якшаться графіки відключення світла

Також портал Знай.ua писав, "Як від вас захиститися?": українці почали вирішувати проблеми надхмарних тарифів Vodafone – немає ні грошей, ні сил