Українцям нагадали про важливий нюанс нарахування пенсії. Зокрема, мова йде про врахування заробітку людини за певний період.

Як відзначили у Пенсійному фонді України, відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата за цей період обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб, пояснили там.

"Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд до 1 липня 2000 року обов’язково надається до органу Пенсійного фонду України у разі, якщо людина після 1 липня 2000 року набула менш як п'ять років страхового стажу.", - йдеться у подвіомленні. ПФУ

Зарплата. Фото: dengi.ua
Зарплата. Фото: dengi.ua

Водночас в інших випадках довідка про заробітну плату надається за бажанням людини. У ПФУ наводять конкретний приклад. Наприклад, якщо в період роботи до липня 2000 року людина мала високооплачувану роботу. Проте, якщо в цей же період була робота за сумісництвом, то доцільно надавати довідки про заробіток зі всіх місць роботи.

Популярні новини зараз

Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом"

Супермаркети порадували обвалом цін на популярні м'ясні смаколики: в скільки обійдеться буженина, ковбаски та бекон

У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі

Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня

Показати ще

"Довідка про заробітну плату видається підприємством, установою чи організацією, де працювала людина, яка звертається за пенсією, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену зарплату.", - пояснили там. ПФУ

Нагадаємо, пенсіонерам видадуть доплату: у ПФУ пояснили, як отримати гроші

Як повідомляв "Знай.ua", продавці змінили цінники на курятину та яловичину: м'ясо собі дозволити зможе не кожен

Також "Знай.ua" писав, подорожчання на 5-10% щомісяця: на яку категорію продуктів ціни злетять вже скоро