В Україні планують урізати пенсії деяких громадян. Хто ризикує втратити частину виплат, йдеться у законопроєкті №8321, який уже зареєстрований у Верховній Раді.

Автори законопроєкту мають намір урегулювати питання із пенсійними виплатами для колишніх суддів Конституційного суду України (КСУ). Зазначається, що ця категорія пенсіонерів отримує виплати у розмірі 50% від заробітної плати судді КСУ, що становить понад 150 тисяч гривень. Розмір пенсії пропоную урізати до 30% від зарплати, тобто трохи більше 90 тисяч гривень.

Пенсіонерка. Фото: Znaj.ua

У пояснювальній записці зазначається, що на даний момент розмір пенсії одного судді КСУ у відставці дорівнює розміру 70 мінімальних пенсій. Фінансування їх пенсій здійснюється з держбюджету, який за умов війни навряд чи дозволяє зводити кінці з кінцями.

Автори документа наголошують, що в країні має бути розумний діапазон у пенсійному забезпеченні кожного українця, особливо у цей складний період, який принесла повномасштабна війна.

Популярні новини зараз

Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом"

Акула цілком проковтнула дайвера, але він вижив і розповів, як це бути всередині хижака: "Мене почало сильно трясти"

Оформлення субсидії 2023 року: українцям доведеться повторно подавати документи

Зірка "Венздей" Дженна Ортега зганьбилася без білизни на червоній доріжці: не кожна так вийшла б

Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube

"Не може пенсія одного судді у відставці у 100 разів перевищувати мінімальну пенсію в країні і не може бути відірваний від стану економіки України на даний час", - наголошується в пояснювальній записці.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у ПФУ розповіли, як досягти підвищення суми виплат субсидії, якщо доходи вашої родини впали.

Також наш портал інформував, 200 гривень – це мало? Скільки отримують українці, які працюють на заслуженому відпочинку, свіжі цифри.

Крім того, ми писали, покращення відчують не всі: кому накопичувальна пенсія лише ускладнить життя.