Процес оформлення пенсії має деякі нюанси, про які слід пам'ятати під час подання заяви до органів ПФУ. Якщо не вкластися у певні терміни, то можна втратити частину пенсії. Про це повідомляє портал "На пенсії".

Пенсія за віком призначається в автоматичному режимі без додаткового звернення українці до органів ПФУ. Втім, це можливо, якщо у реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року. У разі недостатнього стажу пенсія призначається за заявою, яку можна подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Пенсіонери, скріншот: YouTube

З моменту досягнення пенсійного віку в українця є три місяці для подання заяви про призначення пенсії та отримання виплат з дня, що настає за днем ​​досягнення 60 років. Якщо не вкластися в цей термін, то пенсію також без проблем призначать, тільки вже з дати звернення за нею.

Пенсіонери, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз

Закінчення опалювального сезону: експерт закликає робити це вже зараз

Підвищення пенсійного віку та нова індексація: у Мінсоцполітики розповіли, що чекає на українців

Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі"

Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали

Показати ще

Варто зазначити, що у 2023 році українці можуть вийти на заслужений відпочинок у 60 років за умови, що мають щонайменше 30 років страхового стажу. Щорічно ця вимога посилюється і до 2028 року досягне 35 років страхового стажу.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, як українцям оформити пенсію в окупації: чітка та доступна інструкція для отримання виплат.

Також наш портал інформував, чи пенсіонери-біженці, які отримують виплати за кордоном, можуть залишитися без пенсії? У Мінсоцполітики зробили заяву.

Крім того, ми писали, ПФУ розпочав масштабну перевірку після індексації пенсій: на українців чекають великі проблеми.