Експерти вже попереджали українців, що з початком осені багато продуктів харчування можуть подорожчати з певних причин. Прогнози починають збуватися, оскільки ціни на свинину та сало у вересні переважно підвищилися.

Так, на початку осені майже всі частини свинини подорожчали. За даними порталу Мінфін, середня ціна грудинки злетіла зі 175,50 грн/кг до 179,67 грн/кг. При цьому ошийок став дорожчим з 256,43 грн/кг до 259,16 грн/кг, а ребра з 182,46 грн/кг до 182,96 грн/кг. Вартість шашлику збільшилась із 212,73 грн/кг до 217,99 грн/кг.

Проте здешевлення також спостерігається. Наприклад, ціна лопатки впала зі 191,97 грн/кг до 190,53 грн/кг.

Ціни на свинину, дані Мінфін

Ціни на свинину, дані Мінфін

Популярні новини зараз

Жахливий сморід та 112 км углиб: вчені знайшли "колодязь Пекла", якого бояться всі місцеві жителі - "Не бачили фільм "Спуск""

Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати

Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор

Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою

Показати ще

Також українцям розповіли про подорожчання популярного продукту – сала. Домашнє побільшало у ціні з 252,82 грн/кг до 254,00 грн/кг. А ось солоне подорожчало більш відчутно – з 251,77 грн/кг до 278,80 грн/кг.

Ціни на сало, дані Мінфін

Варто зазначити, за прогнозом провідної наукової співробітниці відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталії Копитець, ціни на м'ясо в жовтні-листопаді підвищаться ще на 5%. Це пов'язано зі збільшенням виробничих витрат на паливо, електроенергію та корми.

Нагадаємо, навіть чашка кави не буде в радість? Українські супермаркети різко змінили ціни на цукор, сіль та борошно

Раніше ми писали про те, що з бутербродом все смачніше: українські супермаркети змінили ціни на батон, ковбасу, олію та сир

Як повідомляв Знай.ua, активізувалося зростання цін на фрукти: скільки доведеться викласти за мандарини, лимони та апельсини