Електричні тарифи, які менше за 8 гривень за кіловат, уряд вважає компромісом у політичних питаннях. Коли приймається новий тариф, уряд мусить балансувати між захистом людей, реаліями ринку та економічною розумністю.

Сьогодні бізнес платить близько 8 гривень за кіловат, але така ціна для населення - занадто висока. Наразі ціна на електроенергію у 2,64 грн покриває лише транспортні витрати. Тому будь-яка ціна, відмінна від 8 гривень, це компроміс між потребами галузі та можливостями держави.

Платіжка за електроенергію, кадр з відео

Підвищення цін на електрику неминуче, але тарифи будуть встановлені політичним рішенням, а не ринковими вимогами. Підтримати діяльність Енергоатому й Укргідроенерго за такого тарифу буде складно.

Це стане політичним рішенням. Ціна не зможе бути суттєво нижчою за 4 гривні. Можливо, обмеження з електрикою триватимуть до літа або навіть зими, якщо потужності будуть пошкоджені. Головне - економно використовувати електрику, щоб пережити цей складний період.

Популярні новини зараз

Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати

За шкалою від 1 до 12 – все катастрофічно погано: українців закликали роками терпіти відключення

Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток

Наказ – гасити: в Україні відключають житлові будинки від критичної інфраструктури

Показати ще

Нагадаємо, приготуйтеся до нових платіжок за світло: нардеп розповів, коли піднімуть тариф

Вам буде цікаво дізнатися за магніти штрафують, а за це ще й похвалять: який пристрій допоможе зменшити рахунки за світло

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, вода, світло та газ: що буде з тарифами в Україні з травня 2024 року