В умовах можливих системних атак росії на енергетичну інфраструктуру України, громадянам варто бути готовими до складнощів зі світлом узимку.

Про це повідомив Олексій Оржель, керівник київського офісу Секретаріату Енергетичної спільноти та колишній міністр енергетики України, в ефірі телеканалу "Еспресо".

За його словами, у великих містах, де функціонують централізовані системи, відключення електропостачання призведе до відсутності водопостачання, теплопостачання та труднощів із евакуацією.

Лампочка / фото: Pixabay

Незважаючи на зусилля енергетиків запобігти таким ситуаціям, існує ймовірність, що при атаках на об'єкти передачі та транспортування електричної енергії система може перейти в режим роботи на окремих ділянках.

Популярні новини зараз

Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень

Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж

Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника

Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води

Показати ще

У такому разі імпорт електроенергії з Європи, який спрямовується в Україну, може не досягти лівобережних регіонів, що призведе до більшого дефіциту в цих зонах, порівняно із західними областями, що знаходяться ближче до кордонів Європи.

Оржель закликав кожного українця підготувати запасний план "Б" на випадок кризи. За словами експерта, якщо громадяни мають можливість пожити в приватному будинку, оснащеному дровами, печами, котлом і генератором, це значно покращить їхнє становище в умовах потенційних перебоїв з енергопостачанням.

Нагадаємо, у українців радять переїжджати: у багатоповерхівках узимку вижити буде складно

Раніше ми писали про те, що гендиректор YASNO Сергій Коваленко відповів, чому українці сидять без світла більше, ніж обіцяно.

Крім того, Знай.ua повідомляв, що у нас відключають тричі на день, а у сусідів - завжди "горить": у Yasno назвали причину несправедливості