В Україні дещо підвищилися ціни на основні продукти харчування, такі як борошно та цукор, тоді як вартість солі залишилася стабільною. Ця інформація надана порталом Мінфін, посилаючись на дані "Хвилі".

Для середньостатистичного українця борошно, цукор та сіль є продуктами першої необхідності, без яких важко уявити повсякденний побут. Ці продукти часто використовуються в приготуванні різних страв, тому зміни в їх вартості впливають на сімейний бюджет.

Борошно, скріншот з відео

На сьогоднішній день середня ціна на пшеничне борошно зросла на 43 копійки порівняно з минулим місяцем і складає 23,23 грн за кілограм. За два кілограми такого ж борошна доведеться заплатити 42,96 грн.

Це зростання, хоча і незначне, може вплинути на витрати сімей, які регулярно використовують борошно для приготування їжі.

Популярні новини зараз

Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі

Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя

Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води

Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів

Показати ще

Мука, скріншот з сайту Мінфін

Цукор також подорожчав. Тепер його середня вартість складає 29,50 грн за кілограм, що на кілька копійок більше, ніж раніше. Проте, в різних мережах супермаркетів ціна на цукор може відрізнятися.

Наприклад, в Ашані та Метро кілограм цукру коштує 28,40 грн, а в МегаМаркеті – 32,70 грн. Різниця в ціні може бути обумовлена різною політикою ціноутворення в цих мережах або різною якістю продукту.

Цукор, скріншот з сайту Мінфін

Ціна на сіль залишилася на рівні минулого місяця і становить 35,74 грн за кілограм. Однак, як і у випадку з цукром, вартість солі варіюється в залежності від супермаркету.

В Ашані сіль продається по 33,88 грн за кілограм, а в МегаМаркеті – по 37,60 грн за кілограм. Це також може бути пов'язано з різними факторами, такими як витрати на логістику, маркетинг та якість продукту.

Сіль, скріншот з сайту Мінфін
Сіль, скріншот з сайту Мінфін

Таким чином, хоча підвищення цін на борошно та цукор не є значним, воно все ж може вплинути на витрати українських родин, оскільки ці продукти є невід'ємною частиною їхнього щоденного раціону.

Нагадаємо, домашня випічка смачніша, ніж у будь-якій кулінарії: рецепт, який стане короною столу

Раніше ми писали про те, що ви не знали, але на вашій кухні 100% є "вибухівка" - і це не газ: який продукт будь-якої миті може "здетонувати"

Вам буде цікаво дізнатися небезпечне поєднання: з чим не можна пити чай