До редакції звернулася мешканка села Чутове Полтавської області Лідія Смирнова. Вона розповіла, що успадкувала земельний пай площею один гектар. Лідія запропонувала фермеру, який орендує цей пай, купити його, але фермер відмовився.
Читачка цікавиться, чи може вона продати земельний пай до закінчення терміну оренди та чи можна пропонувати його іншим особам.

Земельні паї, скріншот: YouTube

Перед тим, як ухвалити рішення про продаж, Лідії радять добре подумати про доцільність розірвання договору оренди, врахувати можливі судові витрати та дізнатися думку інших пайовиків, які межують з її ділянкою.

Для оформлення продажу паю необхідно буде понести витрати на нотаріальне оформлення документів та інші обов'язкові витрати при укладенні земельних договорів.

Земельний пай, фото: Youtube

За законом, власник має право розпоряджатися своєю власністю, в тому числі паєм. Проте оренда землі передбачає строкове платне користування земельною ділянкою. Договір оренди може бути припинений за згодою сторін або після закінчення терміну оренди.

Популярні новини зараз

Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара

Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись

Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом

Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня

Показати ще

В односторонньому порядку розірвати договір можна лише за певних умов, передбачених законодавством, таких як порушення умов договору чи невиплата орендної плати.

Суд / фото: Facebook

Таким чином, Лідія може запропонувати продаж паю іншим особам тільки після припинення договору оренди. Якщо ж орендар не погоджується на розірвання договору, це питання може бути вирішене через суд за наявності законних підстав.

Також наш портал інформував, посадіть цю рослину на городі і комахи більше не потурбують: найбільший секрет досвідчених городників

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що такі суми не відлякають нахабників: скільки доведеться заплатити за зазіхання на землю сусіда

Вам буде цікаво дізнатися як заощадити на земельному податку: винятки та пільги для власників ділянок