Український уряд готує приємні новини для сільгоспвиробників на 2024 рік. Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що планується розпочати державну підтримку страхування сільськогосподарської продукції. Отже, що це означає для аграріїв?

Насамперед йдеться про страхування озимих зернових культур – пшениці, жита та ячменю – на період перезимівлі. Держава готова покрити до 60% страхового платежу, що суттєво знизить фінансове навантаження на фермерів та агропідприємства.

Сільськогосподарська техніка. Фото: скрін youtube

Ця підтримка розрахована на фізичних осіб-підприємців (ФОП) та юридичних осіб, які застрахують свої озимі зернові культури на площі понад 50 гектарів. Така умова зроблена для того, щоб підтримка справді дісталася тим, хто активно працює на землі та вирощує великі обсяги врожаю.

Міністерство також хоче почути думку самих аграріїв щодо програми. Тож усіх, хто зареєстровано у Державному аграрному реєстрі (ГАР), запрошують взяти участь в опитуванні. Це опитування допоможе уряду краще зрозуміти, що саме потрібно фермерам і як можна покращити програму підтримки.

Популярні новини зараз

Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК

Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно

Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях

Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші

Показати ще

Трактор, фото з вільних джерел

Щоб відповісти на запитання, потрібно зайти до свого особистого кабінету на платформі ГАР та вибрати розділ "Опитувальники". Опитування триватиме з 4 по 17 липня 2024 року. Це чудовий шанс для аграріїв висловити свої думки та пропозиції, які можуть бути враховані під час розробки остаточної версії програми страхування.

Підтримка сільськогосподарського страхування стане важливим кроком щодо зміцнення аграрного сектору України. Вона допоможе фермерам почуватися впевненіше, знаючи, що їхній урожай захищений навіть у разі непередбачених обставин.

Це особливо важливо в умовах клімату, що змінюється, та інших ризиків, з якими стикаються сільгоспвиробники.

А ми нагадуємо, до рестян виплатять гроші за кожний гектар: коли почнуть надавати допомогу

Раніше стало відомо про те, що аграріям готують важке випробування: можуть змусити платити набагато більше

Крім того, Знай.ua повідомляв, кого почнуть звільняти від мобілізації: пообіцяли бронювання на рік