Станція метро "Золоті ворота" у Києві відкрилися для пасажирів в останній день 1989 року. До того ж, відкрили її разом з "Палацом спорту" і "Кловською" (тоді "Мельникова"). При цьому ще до відкриття розглядалися варіанти, при яких кияни отримали б звичайну станцію метро.
В результаті ми отримали те, що отримали. Між склепіння проходів на платформи викладені мозаїчні зображення князів Київської Русі, церков Києва та складних орнаментів. Жодна з цих смальтових мозаїк не повторюється. Якщо слідувати від арки до арки, то можна простежити, хто був правителем Києва від XI до XIII століття.
Також колійні стіни платформ облицьовані комбінованими елементами з біло-жовтого мармуру. З боку платформи над капітелями колон зроблені круглі цегляні вставки, в яких розміщені світильники-канделябри. Стіни проходів до обох ескалаторах облицьовані білим мармуром з цегляними розшивками. Над эскалаторными розміщено мозаїчні панно, які підсвічені світильниками.
Немає грошей – йди воюй: нардеп закликав змінити систему штрафів від ТЦК
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого внесли у чорний список через "Оберіг"
У війську назвали винних у зриві мобілізації: "ТЦК ні при чому"
Відстрочку від мобілізації можуть не дати: Міноборони готує нововведення
Завдяки своєму оформленню станція потрапила на 11 місце у рейтингу найкрасивіших станцій світу за 2011 рік. Через рік вона увійшла в список з 22 найкрасивіших станцій метрополітену Європи. Зараз мозаїчне оформлення стін і стелі посадочних платформ постаріло і потьмяніло, проте все ще вражає.
Як повідомляв портал Знай.ua, ввечері 31 грудня в київському метро обмежать вхід на станції "Майдан Незалежності", "Хрещатик", "Поштова площа", "Контрактова площа" і "Золоті ворота".
Також портал Знай.ua писав, що неприємний інцидент стався з п'яною пасажиркою київського метрополітену. Дівчина в довгому зеленому пуховику сидячи їхала на ескалаторі, на станції "Хрещатик".