У неділю, 12 січня, кияни з самого ранку насолодяться яскравим сонечком. Але вже ближче до вечора хмари знову зберуться на небі, попередили на сайті Sinoptik.
Вдень повітря прогріється до 1 градуса тепла, а вночі незначно похолодає – до нуля градусів.
Надзвичайно тепло у цей день в столиці було в 2005 році, тоді прогрілося до несподіваних 9,2 градусів вище нуля. Незвично холодною - в 1950 році, коли столиця змерзла від 27 градусів нижче нуля.
У православних святцях 12 січня – день, коли згадують святу Анісію. Наші предки називали її «Зимової Анисией», або «Анисией Желудочницей». Прийнято було в цей день готувати страви з свинячих шлунків, а також різати гусей. Нутрощі забитої худоби використовували для передбачення того, який далі буде зима: гладка і рівна селезінка обіцяла сувору погоду. Якщо в середині печінки спостерігалося потовщення, то морози почнуться ближче до другої половині зими. Широкий кінець печінки ближче до очеревині – попереду мінлива погода, з відлигами і морозами.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Вважалося, що цього дня зимова погода повинна встановитися остаточно. 12 січня – своєрідний екватор зими, природа потроху повертала на весну.
Нагадуємо, що протягом 2019 року погода в Україні відновила чимало температурних рекордів, деякі з яких трималися більш століття.
Також портал Знай.uа писав, що в українських Карпатах на горі Піп Іван Чорногірський температура повітря становить -11 градусів морозу.