Гучна новина про "кулуарні дії" чиновників, яку вдалося дізнатися представникам активної громади Святошинського району Києва, за лічені години стала однією з найобговорюваніших подій серед місцевого населення. І вже невдовзі у місті може "вибухнути" низка акцій протесту. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Жодного справжнього активіста: все це – для прикриття сумнівних розпоряджень
Як виявилося, формування по суті єдиного "важеля справедливості" та контролю дій чиновників відбувається у прихованому режимі.
"Днями дізналася, що за спинами і кулуарно в районі формується Громадська рада Святошинського району. На засідання, як завжди, активістів і людей з активною позицією не покликали і не запросили. А навіщо? Знову в раду проштовхують людей які роками сидять в Райдержадміністрації і з них віками формують громадську думку району. Громадська рада повинна бути дієвою і з людей з активною позицією у вирішенні питань району, а не кишеньковою для прикриття сумнівних розпоряджень і дій в районі!", – розповідає мешканка Святошинського району Світлана Яремчук.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Представники активної громади відзначають, що у такий спосіб місцева влада прокладає собі шлях до безконтрольного "поля дій".
"Таке формування ініціативної групи з 8 членів, до складу якої увійшло 4 співробітники адміністрації та 4 фіктивних представника "незалежної" громадськості, є недопустимим. Наприклад, одна з них Світлана Сова, яка має пряме відношення до процесу керування Комунальною організацією ЦСПК "Щасливе дитинство" з фінансуванням у майже 10 млн грн. Вже стає очевидним, що використовуватимуться старі "методи": адміністрація зможе проштовхувати сумнівні рішення, не маючи жодних важелів контролю. Цього не можна допустити", – зазначає Тарас Рибаченко, голова ГО "Об'єднана молодь майбутнього", голова тимчасової комісії з питань позашкільної освіти та безкоштовних спортивних секцій громадської ради при Святошинській райадміністрації.
Такої ж думки ще чимало мешканців району.
"Я думаю, що ці люди будуть самі вирішувати, кого вони хочуть бачити у списках Громадської ради. А треба щоб вирішував народ – потрібні ті, хто хоч щось зробив для району", – каже мешканка Святошинського району Олена Булгакова.
Створення нової "ручної" Громадської ради призведе до чергових забудов та занедбаності
Дана новина швидко розлетілася у соцмережах та здійняла хвилю обурень місцевих жителів.
"Наявність заздалегідь лояльних осіб до будь-яких намірів місцевої влади та поновлення у списках людей, які впродовж попереднього року дискредитували діяльність Громадської ради, – прямий факт створення недієвого та провладного органу. І замість того, аби контролювати дії чиновників та опікуватися проблемами жителів, в результаті ми отримаємо чергові забудови зелених зон та сумнівні реконструкції", – наголошує голова ГО "Об'єднана молодь майбутнього" Тарас Рибаченко.
Як один з дієвих методів протистояння дехто із місцевих активістів запропонував організувати масову акцію протесту.
Пропозицію вже підтримало чимало жителів району, пообіцявши обов'язково долучитися до акції. Тож вже невдовзі у Святошинському районі може назріти "гаряча" пора для місцевих чиновників.