Хвиля передбаченого Постановою Кабміну №1082 зменшення сум в платіжках за опалення та гаряче водопостачання має відбутися вже другий місяць поспіль. Та от тільки побачити "в дії" його вдалося лише жителям міст кількох регіонів – решта масово скаржиться, навпаки, на чимале зростання оплати. Побачити незначні "знижки" за січень вдалося деяким мешканцям столиці. Чого очікувати киянам у платіжках за лютий, дізнавалися Знай.ua.
Суми мають зменшитися до 26 %
Про розмір чергових "бонусів" йшлося на прес-брифінгу щодо зменшення вартості опалення і гарячої води в Києві, що відбувся 10 березня в КМДА.
Як повідомили у КП "Київенерго", загальна сума зекономлених за місяць коштів виходить чималенька – близько 414 млн грн.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"В тарифі, затвердженому для КП "Київтеплоенерго", була закладена вартість 6235 грн за 1тисячу кубічних метрів. За підсумками лютого, фактична вартість природного газу, зафіксована у договорах за НАК "Нафтогаз України", становила 3948 грн. Виходячи з цього ми маємо знижку за послуги централізованого опалення у розмірі 26 % від базового тарифу і за послуги гарячого водопостачання – у 24 %", – зазначає директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.
Таким чином, в будинках з лічильниками вартість 1 Гкал з 1654 грн зменшиться до 1224 грн, а вартість послуги за гаряче водопостачання зменшиться на 23 грн – з 90 до 68 грн. А для будинків без лічильників опалення 1м² становитиме 24 грн 34 коп.
Та от тільки, попри обіцянки про зниження тарифів у попередньому місяці, чимало киян скаржилися на те, що їх так і не отримали.
"В "Центрі комунального сервісу" у місті працює 38 відділень, де можна отримати повну інформацію щодо нарахувань. Можна звертатися, як безпосередньо до точок прийому, так і за телефоном 247-40-40,0 кол-центру, а також на офіційному сайті у розділі "Дистанційні питання"", – відзначає генеральний директор комунального концерну "Центр комунального сервісу" Андрій Щербина.
Розмір "знижки" буде відображений у квитанціях – отримуватимуть їх мешканці Києва, починаючи з 11 березня.
Кияни скаржаться на збільшення сум: "Доки ви будете обманювати?"
У той час, як в мерії звітують про передбачені "бонуси", мешканці столиці вже розпочали масову хвилю обурень у соцмережах.
Також чимало коментарів стосуються дострокового завершення опалювального сезону, який офіційно має тривати до 15 квітня.
Як повідомили спікери, сьогодні це питання вже обговорюється – все буде залежати від подальших погодних умов: згідно затверджених норм, середньодобова температура упродовж трьох діб не має опускатися нижче +8 градусів.
Варто відзначити, що в минулому році опалювальний сезон у Києві був завершений 6 квітня.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.