Про це заявив співзасновник і генеральний директор Асоціації ритейлерів України Андрій Жук.
«Торгові центри – це системний бізнес, на відміну від стихійної торгівлі. І, безумовно, в торгових центрах більш безпечно і люди менш схильні можливістю заразитися. Тому торгові центри більш підготовлені, ніж стихійна торгівля. Також мова йде про систему кондиціонування та вентиляції, про клінінгової компанії. Тому торгові центри, я можу сказати, що точно безпечніше, ніж навіть окремі магазини з виходом на вулицю», - сказав Жук.
Він закликав столичну владу дозволити роботу в Києві ТРЦ, а також громадського транспорту, щоб і працівники, і покупці мали можливість доїхати до торговий центр.
«Крім відкриття торгових центрів, дуже важливо вирішити питання з логістикою, а саме відкриттям громадського транспорту. Чому? Тому що, по-перше, є проблеми з доставкою персоналу, і вона величезна. Тобто, якщо в цілому по Україні це питання вирішується, то Київ – велике місто, передмістя є, людям дуже важко доїхати на свою роботу. Це перше. З іншого боку, покупцям те ж саме, для того, щоб доїхати в торговий центр, потрібно скористатися громадським транспортом найчастіше», - сказав Жук.
Нагадаємо, з 11 травня уряд зняв ряд обмежень, пов'язаних з карантином, зокрема дозволена торгівля непродовольчими товарами в магазинах, в тому числі на території великих торгово-розважальних центрів, проте в Києві за рішенням місцевої влади ТРЦ будуть відкриті тільки під час наступного етапу ослаблення карантину.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
За оцінкою Українського ради торгових центрів (УСТЦ) торгово-розважальні центри країни за два місяці карантину втратили близько 7 млрд грн від орендних надходжень, а їх орендарі – понад 50 млрд грн товарообігу.