Одну з ключових проблем столиці України, її нелогічну забудову, прокоментував у програмі in Kyiv на Youtube Дмитро Макагон, урбаніст та інженер, а також пояснив, що це призводить до регулярних підтоплень.

Гість програми розповів, як працює водовідведення та на які проблеми в сучасному Києві воно наштовхується. Ґрунт ділянок, де розміщуються парки, поглинає воду, адже нею живляться рослини. Забудовані ж території мають свою специфіку: звідси вода йде лише в каналізацію. Для поглинання залишається подвір’я, але, якщо воно теж заставлене твердими покриттями, наприклад, паркувальною зоною, то вода, не затримуючись ніде, йде на дороги. У результаті система водовідведення перевантажена.

Покриття, що здатні поглинати воду, – це радше привілея паркових зон та тротуарів. На думку Макагона, це може бути виходом, але не панацеєю.

Урбаніст розповідає й про іншу проблему міста – це транспорт, а точніше масло та бензин, які з нього витікають на дороги у великих кількостях. Електрокари, відзначає він, не надто поширені в Україні, а те, що виливається зі звичайних автомобілів, поглинаючись, отруює землю.

Також інженер висловлює свої пропозиції щодо покращення системи водовідведення та зниження навантаження на неї. «Є такий термін як місто-губка», - починає він розповідати про першу. Так, вода потрапляє до спеціальних ділянок, наприклад, на зелені дахи чи у фонтани, переходить у резервуар, проходить очищення та фільтрацію, а тоді йде на побутові потреби. «Може бути ще одне рішення для Києва: зробити дощову каналізацію, яка знаходитиметься під асфальтом та дорогами», - пояснює він другу пропозицію.

Популярні новини зараз

Олег Винник показав фінал "Маски" до виходу в ефір: "Станете свідками"

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

"Остапчук псує всю картину": Дзідзьо з Поляковою показали закулісся шоу "Маска"

Показати ще

Нагадаємо, Степанець розповів про нелогічну забудову київських колекторів.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що архітекторка пояснила, як має відбуватися добудова балкону на законному рівні.