Водії стверджують, що закон не ідеальний, камерам видно знаки на два десятки метрів, а, отже, можна зробити «сяючі» номерні знаки і тиснути на газ де завгодно. Журналісти програми «Джедаі» на каналі 2+2 дізнавалися, чим погрожує така винахідливість любителям обійти правила.
Сюжет можна переглянути за посиланням.
Київські водії переконані, що, коли сотні машин «сяють» перед дорожніми камерами, можна перевищувати дозволену швидкість і не боятися штрафів.
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Відео, на якому поліція розбирається з одним із таких умільців, підірвало інтернет. Патрульні спіймали порушника швидкісного режиму на лазерний радар TruCam. Але на фото у приладі одна цифра із номерного знаку зникла. Насправді, водій приховав її за допомогою спеціальної плівки.
Журналіст Володимир Карабан вирішив провести експеримент, щоб показати, як працює наноплівка. Тож Володимир придбав собі кілька таких цифр. На перший погляд звичайна наліпка відклеюється і монтується поверх реальних цифр авто. У момент фіксації на TruCam або камеру, що фіксує швидкість, відбувається спалах. У результаті чорні цифри стають білими і зливаються із заднім фоном номеру.
«Це покриття, яке ускладнює ідентифікацію номерного знаку, що теж являється порушенням», — зазначають інспектори.
Однак автоюрист Богдан Глядик стверджує протилежне: «Якщо номерний знак повністю розпізнається, зокрема на відстані 20 метрів, згідно з нормою кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути автовласника до відповідальності, наприклад, за плівку, чисто юридично не можливо».
«Джедаі» переконалися: щоб уникнути таких суперечок, слід змінити норми. Тим паче, що деякі з них редагували вже кілька разів.