Дослідження Української природоохоронної групи стверджує, що у 22 столітті в Україні може зникнути 97% природного ареалу диких білок.
Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.
За його словами, вчені змоделювали кілька сценаріїв зміни клімату в Україні та дійшли висновку, що в найближчі 80 років природний ареал вивірки звичайної перестане існувати.
"Потеплішання клімату змінює українські ліси, що зменшує кількість звичного для білок корму. Вивірки, пристосовані до більш прохолодного клімату, та ще й за відсутності їжі, не зможуть існувати у нових екосистемах", - сказав Яловий.
Він додав, що дослідження Української природоохоронної групи наводить кілька сценаріїв. Найоптимістичніший з них враховує зростання глобальної температури на 1,5°C. Симуляція вказує, що за таких умов буде втрачено 49% ареалу білки. Це мінімальний і невідворотний вплив більш сухого клімату до 2100 року. Якщо викиди в атмосферу продовжать зростати й температура на планеті підніметься на 3 й більше градусів, реалізується найпесимістичніший сценарій. Тоді до кінця XXI століття в Україні залишиться тільки 3% природного ареалу вивірок.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Як зазначив Яловий, вчені стверджують, що через складний механізм пристосування до нових умов життя, вивірки звичайні не зможуть просто мігрувати північніше. Тому їм доведеться переселятися в міські парки та інші урбанізовані локації. Це означає, що дикі білки взагалі зникнуть в Україні, а виживання популяцій, пристосованих до міста, повністю залежатиме від людини.
"Як бачимо з дослідження про білок, наслідки кліматичних змін вже є невідворотними. Щоб досягти навіть "найоптимістичніших" з усіх песимістичних сценаріїв, людям доведеться сильно постаратися", - підсумував Костянтин Яловий.
Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: press.k.yaloviy@gmail.com.