Рідкісного чорного лелеку, який уникає людської компанії і полюбляє глухі місця, вдалося сфотографувати у Чорнобильській зоні. Про це розповіли у Чорнобильському Радіаційно-екологічному Біосферниому Заповіднику.
Знімки булдо зроблено на ставку-охолоджувачі ЧАЕС фотографом Сергієм Домашевським.
«Той вид лелек, що уникає людей і селиться подалі від урбаністичних ландшафтів. Надає перевагу місцевостям поблизу лісових боліт чи озер. Саме тому територія Чорнобильського заповідника – одне з найкращих місць для гніздування лелеки чорного (Ciconia nigra). Птах занесений до Червоної книги України. Статус – рідкісний», - розповідають біологи.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
За словами науковців, попередні посушливі роки негативно позначились на успішності розмноження цього великого пернатого. Однак через високий весняний паводок, заповнення водою засохлих озер, низин і каналів 2021 рік для гніздування чорного лелеки був більш сприятливим.
На жаль, не всім дорослим птахам вдалося вивести пташенят. Це спонукає їх раніше, ніж зазвичай, лаштуватися в дорогу у теплі краї.
«Тому вже на початку серпня лелеки зустрічаються далеко від своїх гніздових ділянок і зовсім скоро відлітатимуть до місць зимівлі», - додають у заповіднику.
Раніше повідомляли, рейдові перевірки в заповідниках: Держекоінспекція виявила вилов риби без дозволів і лімітів.
Як повідомляв Знай.uа, у Чорнобилі лютують дикі тварини, українців просять бути обережніше: хто ховається на місці аварії ЧАЕС.
Знай.uа писав, у Чорнобильській зоні активізувалися ягідні заробітчани: "Затримуємо цілими групами".