Серпень - сезон продажу баштанних культур, тобто кавунів і динь в першу чергу. На жаль, це також сезон масових отруєнь кавунами, оскільки багато недобросовісних фермерів активно використовують при вирощуванні баштанних нітрати - а потім продають їх, абсолютно не турбуючись про здоров'я українців.

Про те, як не отруїтися динею або кавуном, розповіли у Держпродспоживслужбі.

Відомство зазначає, що достатньо дотримуватися набору певних правил:

 1. Не купувати баштанні на стихійних ринках, оскільки там вони не проходять експертизу і в них може бути який завгодно вміст нітратів аж до смертельного;

  Популярні новини зараз

  Анджей Дуда виступив у Верховній Раді разом із Зеленським, а путін запустив по Києву ракети: "З росією не може бути справ"

  Тіна Кароль та Оля Полякова: українські зірки на сцені започаткували новий тренд - патріотична сукня

  путіну наплювали у склянку на очах у дружини Євгена Кошового з "Квартал 95": "Весь світ кричить"

  Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу"

  Показати ще
 2. не купувати кавуни або дині, які були розрізані надвоє, накриті плівкою і полежали на сонці - плівка і сонячне світло провокують паровий ефект, що підвищує рівень нітратів;

 3. не купувати пошкоджені баштанні - в таких пошкоджених плодах дуже швидко розмножуються бактерії;

 4. не купувати м'який плід - його м'якість означає, що там вже щосили йде процес бродіння і довго цей плід не пролежить.

 5. обирати кавун за кольором його хвостика. Якщо хвостик зелений - кавун зрізали недавно. З динями, правда, такий же спосіб не спрацює.

Також в Держпродспоживслужбі радять ретельно мити кавуни і дині перед вживанням і не доїдати до шкірки - в ній найбільше нітратів. Зберігати їх можна не більше ніж добу, обов'язково - в холодильнику.

І якщо, попри всі поради, все ж вийшло зловити отруєння - у відомстві радять не тягнути та не займатися самолікуванням, а негайно викликати медиків.

Нагадаємо, ми писали про кричущий випадок: у Волинській області чоловік не міг змиритися з тим, що його дружина зібралася поїхати на заробітки закордон. І щоб зупинити її, він не придумав нічого кращого, як випити отруту для жуків.

Також ми розповідали про те, як не отруїтися зібраними в лісі або купленими грибами.