З усіх боків українці отримують тривожні новини: то про холод через складний опалювальний сезон, то про голод через війну.
Але чи варто панікувати, чи загрожує відсутність продуктів харчування і які будуть ціни на них? У цьому питанні розбиралися журналісти ТСН.
Із самого початку Алла Мазур стверджує, що продовольчої кризи Україні боятися не треба, адже на полицях магазинів будуть всі продуктові позиції. Але з цінами буде складніше - вони виростуть. Чи це так насправді?
У сюжеті показали господарок із села, які заспокоюють, що сезон видався дуже врожайним та люди точно виживуть. Жінки переконані, що ціни восени знову зростуть, того закочують багато консервації.
За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть
ТЦК почнуть масово штрафувати чоловіків у червні: хто у зоні ризику
Мобілізація стає жорсткішою: ухилянтів дістануть у власному ліжку
Українцям ускладнять вихід на пенсію: коли введуть нові умови
До кінця року інфляція споживчих цін становитиме понад 30 відсотків – це прогноз НБУ. Причина цього - війна, розпочата росією.
Зараз інфляція перетнула межу в 20 відсотків: продукти харчування з початку року в ціні піднялися на 30%, а паливо - на 70.
Але якщо вартість палива вже стоїть на місці, то з продуктами харчування складніше – восени дорожчатимуть і надалі.
"На базові продукти зростання буде, але воно буде невеликим. У світі взагалі йде інфляція, це не лише питання вартості гривні", - каже економіст Тарас Качка.
Не зважаючи на очікуване підвищення цін, інфляційного шоку в українців не буде – його пік, за словами експертів, уже пройшов. Більше того, ситуація не погіршуватиметься: згодом економічну кризу вдасться подолати, але за умови припинення темпів бойових дій.
Нагадаємо, що восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз.
Раніше ми повідомляли, що в Україні подешевшала низка овочів, незважаючи на негативні прогнози: які продукти варто купити прямо зараз.