Національний банк України прогнозує інфляцію до кінця року на понад 30%, а продукти на ринках не збавлятимуть в ціні.
За словами першого заступника Міністра економіки України Дениса Кудіна, у серпні темпи інфляції уповільнилися. Він підкреслив, що це хороша новина, адже за той час ціни стабілізуються і економічне життя потроху приходить до норми. Про це повідомляють на порталі Аgravery.
На темпи інфляції впливає декілька чинників. По-перше, це обмінний курс. Наразі курс долара від НБУ знаходиться на стабільній позначці, але в обмінниках курс значно вищий.
Одночасно із курсом гривні до долара, зросла, приміром, і вартість бананів.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Якщо вони минулого року коштували в межах 50 гривень за кілограм, то сьогодні 70 і ми можемо визначити, що якраз безпосередньо наскільки знецінилась гривня.
Продукти, які вирощують в Україні, теж дорожчають, хоча ціноутворення тут залежить не від долара, а від вартості палива та мінеральних добрив.
Окрім цін на пальне та курсу долара, на здорожчання продуктового кошика добряче вплинула паніка, кажуть економісти. Порожні полиці магазинів навесні - це був суто людський фактор. Але у Мініекономіки прогнозують, для паніки приводів вже не буде.
"Тобто ми з вами уже відчули це подорожчання, відповідно подальших значних стрибків цін ми не прогнозуємо", - повідомляють у Кабміні.
Нагадаємо, ми писали, що експерт назвав час, який знадобиться Україні на повне відновлення: вимірюється десятками років.
Як повідомляв "Знай.ua", ціни на житло та робочі місця в Україні: як змінилася ситуація на тлі війни.
Також "Знай.ua" інформував, соняшникова олія виросте в ціні: аграрії назвали низку причин.