Збереження тепла в оселі актуальне зараз у новому опалювальному сезоні, як ніколи раніше, коли оскаженіла росія атакує критичну інфраструктуру України.
Інколи, з не зовсім зрозумілих, на перший погляд, причин, у будинку чи квартирі буває холодно попри опалення. Непотрібні втрати тепла є одним з основних факторів збільшення рахунків за електроенергію. Цю проблему варто усунути оперативно.
Щоб заощадити, варто не лише відімкнути деякі побутові прилади на ніч, а й вирішити першопричини, через які споживається більше енергії та втікає тепло. Наприклад, якщо в будинку немає потрібної ізоляції, то радіаторам доводиться працювати довше і старанніше, збільшуючи суми у платіжках.
П'ять основних проблем, які роблять температуру в будинку нижчою:
1. Погана теплоізоляція стін. Ця проблема може призвести аж до 35-40 відсотків втрат тепла у будинках. Зверніться до фахівців, щоб забезпечити додаткову ізоляцію у вашій будівлі.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
2. Неправильна температура котла. Рекомендується доводити котли до температури близько 60 градусів, так він працює ефективніше.
3. Неякісне покриття для підлоги. Будинки втрачають близько 10% тепла через підлогу. Вирішенням може стати добре ізольована підлога з підігрівом. Також варто перевірити підпільні вентилятори, чи вони чисті та не заблоковані.
4. Невдало розташований термостат. Термостати найкраще розміщувати в основних приміщеннях будинку, в ідеалі у вітальні або на сходовому майданчику. Водночас ніколи не можна його встановлювати над радіатором чи поруч із дверима, де є протяг.
5. Погана ізоляція вікон. Як тимчасове рішення ви можете використовувати герметик, щоб закласти тріщини. А як додатковий захід ви можете встановити захист від протягів або додати щільні штори. Розв'язанням цієї проблеми також є подвійне скління.
Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами
Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено