У Нацбанку розповіли, чи планують найближчим часом повернути плаваючий курс валют. Чи чекати на те, що ситуація у фінансовій сфері стабілізується, чи гойдалка продовжиться.
Про це сьогодні на брифінгу 20 жовтня повідомив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.
Пріоритетом Національного банку зараз є плаваюче курсоутворення, однак, на сьогоднішній день поки що немає жодних передумов для скасування фіксації курсу. Війна все ще продовжується, і ніхто не може передбачити, що відбуватиметься з ринком найближчим часом.
Це можна відстежити за обсягом інтервенцій.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
"Ми неодноразово зазначали, що фіксація курсу тимчасова. Для нас пріоритетом є плаваюче курсоутворення. У міру відновлення здатності валютного ринку до самозбалансування, ми повернемося до плаваючого курсоутворення. На жаль, поки що передумов для цього немає, і це яскраво видно з обсягу інтервенцій". переходу до плаваючого курсу чистий продаж валюти Нацбанком має бути меншим", - зазначив Юрій Гелетій.
Через вісім місяців повномасштабної війни валютний ринок не може сам себе збалансувати і тому потрібно ще невизначену кількість часу почекати.
До речі, підприємці вважають, що наступного року середнє значення обмінного курсу становитиме 41,93 грн/долар. Ряд людей зовсім вважають, що обмінний курс за рік досягне цілих 44 гривень.
Влада розуміє це, тому в держбюджеті на 2023 рік прописали середньорічний курс долара на рівні 42 гривень.
Нагадаємо, що виїхати за кордон стане ще дорожче: у паспортних столах України знову змінять розцінки
Раніше повідомлялося, що пенсіонери без документів зможуть без перешкод отримати гроші: у Раді ухвалили закон на час воєнного стану
Також українці отримають по 100 тисяч гривень, але не всі: кому виплатять гроші