У Мінсоцполітики пояснили, що найбільшу вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримують не ті громадяни, які найбільше потребують допомоги від держави.
Відповідну заяву зробила перша заступниця міністерки соціальної політики Дарія Марчак під час телемарафону. Вона пояснила, що оскільки прожитковий мінімум прив’язаний до значної кількості виплат, тому його підвищення відчувають передусім громадяни з хорошим фінансовим станом. Про це у Фейсбуці пише "Пенсійний кур'єр".
"На жаль, прожитковий мінімум сьогодні в Україні не виконує своєї ключової ролі – показника доходів. Скільки родина має отримувати для того, аби безбідно жити. І це є глобальна проблема. І причина цієї проблеми – це те, що протягом незалежності України до прожиткового мінімуму прив'язали дуже багато виплат.", - йдеться у повідомленні.
"І таким чином, коли ми рухаємо прожитковий мінімум, на жаль, дуже часто ми опиняємось в ситуації, коли найбільшу вигоду від підвищення прожиткового мінімуму отримують не ті громадяни, які найбільше потребують допомоги від держави, а ті якраз, що мають хороший фінансовий стан", – наголосила посадовиця.
Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено
Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат
Стосується одержувачів пенсій, субсидій та пільг: важливе попередження від ПФУ
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Заступниця міністерки також зауважила, що хоча наступного року підвищення прожиткового мінімуму не планується, загальний рівень підвищення буде. Адже чергове зростання відбудеться в грудні 2022 року та збережеться на весь 2023 рік.
Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами
Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено