Закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжували зростати й у другій половині жовтня. На це вплинули попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока.
Як повідомляє agro-business, станом на 25 жовтня, середня закупівельна ці на молоко екстра ґатунку склала 11,80 грн/кг без урахування ПДВ, що на 20 коп. вище ціни початку місяця. Ціновий діапазон в залежності від партії коливався від 11 до 12,25 грн/кг.
Водночас вищий ґатунок подорожчав на 29 коп. – до 10,77 грн/кг. Ціновий коридор був у межах 9,80-11,50 грн/кг. Перший ґатунок піднявся у ціні на 15 коп. – до 10,28 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 9,18 до 10,80 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 22 коп. – до 10,95 грн/кг.
"Основною проблемою на ринку на сьогодні і в короткостроковій перспективі є збої в роботі електросистем внаслідок постійного терору російськими загарбниками українських енергетичних об’єктів. Аварійні та планові відключення електрики болісні як для молочних ферм, так і для молочних заводів", – відзначають експерти.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Фахівці відзначають, що застосування дизельних чи бензинових генераторів збільшує частку витрат на електроенергію у собівартості виробництва молока, за підрахунками господарств, у 5-6 разів.
"Проте на сьогодні учасники молочного ланцюжка відносно успішно справляються із цим новим викликом, хоча додаткові витрати однозначно матимуть наслідки для зростання собівартості", - відзначають виробники.
Нагадаємо, питимемо несолодку каву і чай? Виробники цукру зіткнулися з проблемами
Як повідомляв "Знай.ua", очищення води в домашніх умовах: дієві способи, які виручать у складний момент
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили обов'язкову умову призначення пенсії: терміни обмежено