На українському аграрному секторі негативно позначилося повномасштабне вторгнення росіян. Також виникли додаткові проблеми на фоні перебоїв із електрикою. У державі на сьогоднішній день просто немає аграрної галузі, яка б не зазнала втрат через воєнні дії.
Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу EastFruit.
Негативні тенденції відзначаються у сфері виробництва яблук. Про це в ексклюзивному коментарі розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.
За його словами, цього року врожайність яблук виявилася гарною. Однак виникає багато питань щодо якості плодів.
Гороскоп на сьогодні, 10 травня: день, коли інтуїція підводить, а несподіванки чекають за рогом
Штрафи від ТЦК: ухилянтів розводять на гроші користуючись страхом та необізнаністю
Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: буде більше вже у травні
Більше не безкоштовно: Ощадбанк вигадав нові способи брати гроші з клієнтів
"Через війну виробники яблук не мали можливості вносити достатню кількість засобів захисту у своїх садах. До того ж, цього року фермери зіткнулися з несприятливими погодними умовами. Зокрема, вересень був дощовим. Все це негативно позначилося на якості яблук", – зазначає фахівець.
До речі, некондиція – це одна з причин зниження показників експорту яблука цього сезону. Погіршують ситуацію та проблеми з логістикою, спричинені війною.
"За останні 4-5 років нашій країні вдалося налагодити ефективну експортну взаємодію з країнами Близького Сходу та Азії. Однак туди продукція доставлялася морським шляхом. Зараз із цим каналом збуту є проблеми через блокування портів", – каже Тарас Баштанник.
Як зазначив глава УПОА, зараз ціни в Україні тримаються на рівні 10 грн/кг на якісні яблука та 3-3,5 грн/кг на продукцію, яку надалі переробляють на концентрат. Але яка ситуація буде далі – спрогнозувати складно. Адже перелік проблем в аграрному секторі, на жаль, систематично зростає.
Нагадаємо, голодними не залишимося: українцям показали нові ціни на "золоту" гречку, готуйте ложки.
Раніше повідомлялося, ціна на соняшникову олію в супермаркетах: сумні прогнози та обнадійливі ціни.