На українському ринку спостерігається зниження цін на білокачанну капусту. Тенденція зберігається вже другий тиждень. Виробники пояснили, чому так відбувається і на що чекати далі.
Про це пишуть аналітики EastFruit, а передають у виданні "Хвиля". Повідомляється, що зараз значну частину обсягів на ринку складає підморожена капуста. У той же час частина фермерів вважають за краще закласти на зберігання білокачанну капусту високої якості і почати реалізацію не раніше середини грудня.
Деякі виробники продовжують продавати якісну продукцію, тим самим збільшуючи загальну пропозицію білокачанної продукції на ринку.
Головною причиною є великі витрати на електроенергію. Через масові відключення та перебої у більшості регіонів України далеко не всі фермери впевнені в можливості якісного зберігання плодоовочевої продукції надалі.
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Наразі українські виробники капусти вже опустили ціни на свою продукцію до 6-8 грн/кг ($0,23-0,34/кг), що в середньому на 17% нижче, ніж тижнем раніше. Все через різке збільшення пропозиції даної продукції на ринку та незадовільну якість основних обсягів білокачанної капусти.
Але незважаючи на стрімке здешевлення за останні два тижні, ціни на білокачанну капусту в Україні зараз як мінімум на 40% вищі, ніж за аналогічний період минулого року.
Також експерти ринку прогнозують, що на нові цінникі на капусту варто чекати вже найближчим часом, оскільки пропозиції на ринку недостатньо.
Раніше ми писали, гречка, овочі та риба: у яких супермаркетах українцям вигідніше купити продукти
Як повідомляв Знай.ua, свіжа та морожена риба стала доступнішою: як змінилися ціни на початку листопада
Також портал Знай.ua писав, що картоплю в Україні продають за безцінь: скільки коштує "другий хліб" і що змусило ціни впасти.