В українських пенсіонерів можуть забрати частину їхніх виплат. В основному це відбувається з їхньої вини. Так, хто може залишитися без частини пенсії, розповідає портал "На пенсії".
Втратити частину пенсії можуть пенсіонери, у яких виникла переплата. Здебільшого переплата відбувається з вини самого пенсіонера, але причини бувають різні. Однією з головних причин є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування.
Працевлаштованим пенсіонерам не проводять перерахунок виплат у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за наднормативний страховий стаж. Також працюючий пенсіонер втрачає право на надбавки.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Щоб уникнути неприємних наслідків пенсіонеру, який влаштувався на роботу, необхідно в 10-денний період повідомити органи Пенсійного фонду про працевлаштування. Якщо цього не зробити, то згодом це все одно стане відомо, адже систематично державні реєстри звіряються. У результаті частину отриманих виплат доведеться повернути до бюджету, якщо потрібно суми не буде, то можуть урізати розмір пенсії, доки борг не буде сплачено.
Раніше портал Знай повідомляв, як українцям, які втратили у війну роботу, за короткий термін оформити субсидію: інструкція від Мінсоцполітики.
Також наш портал інформував, що українці отримали мільярди гривень: соціальна допомога, виплати переселенцям, пільги та субсидії.
Крім того, ми писали, в уряді заборонили відключати українцям комунальні послуги за борги на час воєнного стану, але працівники вимагають поваги.