Попри зменшення поголів'я, виробництво молочних продуктів в Україні цілком задовольняє внутрішній попит, щобільше - його достатньо для зовнішньої торгівлі.
Як повідомили фахівці Український клуб аграрного бізнесу, сумарно за жовтень було експортовано 9 тис. т молочної продукції, що на 70% більше, ніж торік.
Зокрема, за жовтень було експортовано:
- Молоко та вершки, незгущені – 2,6 тис. тонн, в 2 рази (жовтень 2022/2021);
- Молоко та вершки, згущені – 2,91 тис. тонн, +92%;
- Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 234 тонн, за місяць -28%;
- Молочна сироватка – 989 тис. тонн, -10%;
- Масло вершкове – 1,7 тис. тонн, +60%.
Аналітик УКАБ Max Gopka пояснив, що створення нових можливостей постачання українських молочних продуктів в Європу, а також висока ціна в ЄС на сире молоко, дозволило активізуватися галузі та знайти нові ринки збуту.
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"У жовтні навіть зафіксовано зниження світових цін на всі види молочної продукції. Таке падіння можна пояснити меншими, ніж передбачалося, обсягами закупівель з боку Китаю, та млявим попитом за спотовими контрактами, оскільки більшість країн-імпортерів повністю задовольнили свої поточні потреби. Крім того, дається взнаки і вплив просідання євро щодо долара США", – зазначає експерт.
Додається, що на європейському ринку ціна за 10 місяців зросла на 32% і в середньому становила 55,20 €/100 кг. Проте вже зараз спостерігається сповільнення темпів зростання щомісячної ціни. Така ситуація зумовлена зокрема тим, що обсяги пропозицій на ринках майже стабілізувались, а світовий попит на молочну продукцію продовжує скорочуватись.
Нагадаємо, у ПФУ пояснили важливий нюанс нарахування пенсії чоловікам: потрібно виконати одну умову
Як повідомляв "Знай.ua", чому булочки та хліб вам не вдаються: як правильно використовувати дріжджі, у цьому часто помиляються
Також "Знай.ua" писав, свіжий базилік на підвіконні: як виростити ароматну зелень у будь-який сезон року