Є думка, що в Україні через підле вторгнення російських окупантів багато продуктів харчування стали дефіцитними. У цьому списку є і гречка. Нещодавно кілограм крупи коштував понад 100 гривень, проте на сьогоднішній день стали "легше".

У Міагрополітики розповіли, чи варто українцям цієї зими ще одну хвилю зростання цін та чи вистачить гречки всім споживачам.

Гречка, скріншот: YouTube

Так, українським аграріям вдалося зібрати 156 тис. тонн гречки зі 115 тисяч га, тож буде можливість її експортувати до Євросоюзу та інших країн. Про це розповів фермер Василь Зубрицький.

"Для внутрішнього споживання нам потрібно приблизно 140-150 тис. тонн гречки. Тому відчутного дефіциту гречки не буде, а в 2023 році, думаю, ми навіть експортуватимемо її до ЄС", – каже фермер Василь Зубрицький .

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Показати ще

Гречка, скріншот: YouTube

Він зазначив, що раніше в Україні постійно скорочувалися площі під гречкою, росія купувала гречку в Казахстані і експортували її до нас.

Так було до минулого року, тож у нас гречку невигідно було вирощувати – її ціна була нижчою за собівартість. Цього року площі трохи збільшили. На Заході України була гарна врожайність – 15-20 центнерів з га.

Наразі тонна гречки коштує близько 22 тис. гривень, тож рентабельність десь 10-15%. Це вже нормальна рентабельність, за якої можна працювати. Наступного року площі будуть більшими. Тим більше, що імпорт не заважає.

Поки що гречка коштує в середньому 76,37 грн. Минулого місяця середня ціна становила 80,78 грн. за кіло. Найдешевшу пропозицію пропонує Ашан – 67,30 грн.

Нагадаємо, як приготувати їжу на сухому спирті і виготовити пальник вдома: ці поради позбавлять вас зайвого клопоту.

Раніше повідомлялося, скорочення виробництва та стрімке зростання цін: молочна індустрія в Україні переживає складні часи.

Також, для піци, до вина чи просто так: супермаркети знизили ціни на сир, саме час поповнювати запас.