Війна, як відомо, дуже б'є по державному бюджету. Дається взнаки ще той факт, що багато українців залишили країну, і економіка підхитнулася. Ці фактори призвели до необхідності оптимізувати всі витрати, зокрема соціальні, повідомляє Жолнович.
"Ми називаємо бюджет 2023 бюджетом перемоги, де 50% усіх існуючих видатків спрямовується саме на оборону. Це – перший пріоритет. А друга позиція, це – соціальні витрати. І, якщо ми говоримо про обов'язкові виплати, то є ті напрямки, які дозволяють людям пережити всі складнощі воєнного часу, якимось чином уникнути бідності, отримати додаткову підтримку, коли є ризики малозабезпеченості, у сім'ї багато дітей – жодна з цих програм не зменшена та не зупинена”, - наголосила міністр.
Як розповіла Жолнович, влада оптимізувала лише програми розвитку, які передбачали б додаткові напрями.
Також вона нагадала, що наступне підвищення пенсій відбудеться у квітні 2023 року, а потім буде невеликий перерахунок виплат для окремих категорій пенсіонерів.
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"В той же час питання пенсій, субсидій, всіх виплат та допомоги, зокрема малозабезпеченим, дітям тощо — без сумніву зберігається. Ми, хоч і незначно, але збільшили допомогу на наступний рік у бюджеті – у межах 5%. Розуміємо, що це не покриває повністю наявну інфляцію. Але суттєво збільшити допомогу безпосередньо немає можливості", - повідомила Жолнович.
Виплата пенсій у 2023 році безпосередньо залежатиме від міжнародної допомоги та від того, як довго триватиме війна.
Раніше ми писали про те, що війна забрала в українців вже третину доходів, і кінця цього не видно: експерт поділився плачевною статистикою
Як повідомляв Знай.ua, у ПФУ розповіли, чи стане машина проблемою для оформлення субсидії.