Для наших читачів, яких дуже цікавлять економічні підсумки 2022 року, у нас є більш важлива інформація. Справа в тому, що з приходом нового року для населення додасться багато нових змін у соціальній сфері. Пропонуємо дізнатися, що ж буде з цінами на блакитне паливо, електрику та бензин.
Про це стало відомо завдяки новій публікації порталу "Хвиля".
Повідомляється, що ціни на світ в Україні для населення зафіксовані та не змінювалися з початку жовтня 2021 року. Побутові споживачі платять 1,44 грн./кВт* годину при споживанні до 250 кВт*год. на місяць та 1,68 грн/кВт*годину – при споживанні понад 250 кВт*год. на місяць.
При цьому Міненерго наприкінці жовтня повідомили, що вартість електроенергії для населення залишиться незмінною до кінця опалювального сезону 2022-2023. Таким чином, рівень тарифів на електроенергію змінюватиметься, але не зараз, а вже після закінчення війни.
Чоловіків 45+ – у штурмовики: адвокат пояснив важливе правило мобілізації в Україні
Перевірте свою пенсію: старенькі не здогадуються, що можуть отримувати більше
Не відкладайте: "Нафтогаз" звернувся до клієнтів з важливою вимогою
Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: буде більше вже у травні
Ціни на газ
Щодо вартості природного газу для населення в Україні, то її також буде зафіксовано на певному рівні. Найбільшим постачальником газу населенню є "Нафтогаз" - за тарифним планом "Річний" до початку травня 2023 року встановив вартість кубометра на рівні 7,96 грн. Таким чином, на час опалювального сезону жодної зміни вартості газу для населення не готується. Однак у майбутньому змінювати тарифи на газ все одно доведеться.
"Після війни питання зростання тарифу буде актуальним. Відновиться програма України з МВФ, а там є вимога – доведення цін на електроенергію та газ до ринкового рівня. Це було б логічно, бо з такими низькими цінами не може розвиватися ні електроенергетична, ні газова галузь . Влада перед вибором - втратити рейтинги або призвести галузь до посилення кризи", - сказав Омельченко.
Ціни на бензин у 2023 році
А ось автомобілістам у Новому році варто приготуватись до потенційного подорожчання і дизельного палива, і автогазу, і бензину. Рівень подорожчання може становити від 0,8–2,5 грн на літр палива до 4–8 грн на літр.
До головної причини подорожчання належить ситуація з нафтою та нафтопродуктами в Європі, адже Україна після зупинки Кременчуцького НПЗ та Шебелинського НПЗ майже не виробляє автомобільного палива (працюють лише так звані міні-НПЗ, які покривають не вище 10% обсягу споживання). У зв'язку із цим величезну залежність ринку автомобільного палива та цін на АЗС від ситуації в ЄС, звідки в Україну регулярно надходять нафтопродукти.
Нагадаємо, в Україні хочуть запровадити податок на зняття готівки: ймовірний розмір та ціль.
Раніше повідомлялося, яйця, цукор, гречка: продукти, що знизилися в ціні, незважаючи на прогнози.
Також, на бюджетників очікує скорочення зарплат: на скільки знизяться доходи.