Споживачам, які залишились без якісних послуг через ракетні обстріли росії, перерахують платіжки за опалення та гарячу воду.
Якщо у квартирі холодніше, ніж 18°C, то за кожну добу порушення норми сума у платіжці має зменшуватись на 3,3%, зазначається у постанові Кабінету міністрів №151. То ж у випадку, якщо компанія не здійснила перерахунок, споживач має право поскаржитися.
Українцям розповіли, як відбувається перерахунок платіжок. Відзначається, що компенсація може враховуватися у платіжках за наступний місяць. Відповідну процедуру вже здійснили у кількох містах.
У яких випадках можна менше платити за воду
Згідно з встановленими правилами води може не бути до шести годин на добу, а загальний період без води повинен становити до 30% від загального часу надання послуги. В інших випадках за кожну добу порушення допустимого відхилення сума у платіжці має зменшуватись на 3,3%.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
У яких випадках можна менше платити за електроенергію
У цьому випадку окремих правил перерахунку сум у платіжках у постанові немає, адже всі українці мають лічильники електроенергії. Якщо світло відсутнє, то відповідно показники лічильника будуть відповідати обсягу спожитої електроенергії.
У яких випадках можна менше платити за опалення та гарячу воду
Закон говорить, що нормою температури в оселі є 18 градусів тепла. У випадках, якщо у квартирі холодніше, то за кожну добу порушення норми сума у платіжці має зменшуватись на 3,3%.
Водночас температура гарячої води має бути від 50 до 75 °С. У випадках, якщо вона зменшилася до 45 – 49 °С, то тариф мають зменшити на 10%, а якщо до 40 – 44, то на 30%. А якщо немає навіть 40 °С, то можна платити за тарифом за холодну воду.
Як бути у випадку переїзду
Є випадки, коли українці не мають лічильників, а також не перебувають вдома щонайменше 30 днів. У такому разі можна не платити за воду і газ. Про свою відсутність потрібно повідомити, звернувшись з довідкою до постачальника комунальної послуги.
За наявності лічильника щомісяця потрібно подавати показання, які відповідатимуть попереднім. Однак це не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.
Нагадаємо, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв'язок відсутній: у МОЗ підказали, що робити
Як повідомляв "Знай.ua", в Україні заборонили одну з популярних традицій на Новий рік: порушників каратимуть суворо
Також "Знай.ua" писав, кому з українців полегшать отримання субсидії: у ПФУ назвали умову