Дата свята випадає на період, коли православна церква дозволяє вживати в їжу м'ясо після тривалого Різдвяного посту (щоправда, традиційний піст у середу та п'ятницю не скасовується).
Це навіть не святковий день, а скоріше початок довгого періоду, коли в їжі переважало м'ясо. Їли його не тільки тому, що нещодавно закінчилася посада, а також через те, що на початку січня було прийнято забивати худобу. Починалася також і пора весіль, адже коли ще накривати стіл, як не в М'ясоїд. А Домочадцевим днем його називали, бо сім'я збиралася в хаті та разом робили господарські роботи, а потім разом сідали за стіл.
9 січня закопували кілки на гірці біля будинку, а ось уже 10 треба було піти до них, пов'язати на них клаптики матерії та загадати бажання. Є повір'я, що тоді воно здійсниться.
Дівчата та хлопці збиралися разом, розповідали казки, співали, ворожили. Молодь придивлялася один до одного, оскільки починався сезон весіль. А старше покоління славили. Матері та батькові треба сісти на чолі столу, їм кажуть гарні слова, дарують подарунки. Зазвичай для матері варто підготувати хустку, а батькові – теплі шкарпетки. Ну і звичайно ж тривали святкові колядки та гуляння.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Що не можна робити 10 січня
Нагадаємо, що мінусові температури принесли українцям нову нагоду: лікарка розповіла, як схуднути за 15 хвилин на день.