У разі, якщо постачальники на деякий час відключали опалення та гарячу воду через відключення електрики або ракетного обстрілу російських окупантів, то житловим домогосподарствам мають перерахувати суми у платіжках за дані комунальні послуги.
Якщо так звані компанії постачальники таких дій не зроблять, що споживачі мають право вимагати від них зробити перерахунок.
Про це чітко прописано у постанові Кабінету Міністрів України за номером 151.
"Українці можуть вимагати перерахунок плати за послугу опалення, якщо температура в квартирі нижче 18 °С. Сума в платіжці повинна зменшиться на 3,3% за добу.", - вказується в постанові Кабміну.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
А чи можна не платити за комуналку взагалі?
Українці можуть взагалі не платити за комуналку, якщо вони відсутні вдома щонайменше 30 днів. Якщо ж через бойові дії люди отримували послуги у неповному обсязі, вони мають право вимагати перерахунку. Ця норма закону діє давно не є нововведенням.
Мешканці України, які не проживають у своїх власних квартирах щонайменше 30 днів звільняються від плати: за газ за відсутності лічильника; за воду за відсутності лічильника.
А ось за наявності лічильників необхідно щомісяця подавати свідчення. Якщо показання за поточний місяць відповідатимуть показанням попереднього, заборгованість не нарахують. При цьому норма закону не стосується плати за обслуговування прибудинкової території та утримання будинку.
Нагадаємо, оренда житла в Україні на початку 2023 року: на які варіанти є попит та ціни.
Раніше повідомлялося, що українці можуть дізнатися, скільки споживають тепла і як розраховується вартість.
Також, що буде після "розморожування": як і коли зміняться тарифи на комунальні послуги у новому році.