Українцям розповіли, у якому випадку та за яких додаткових умов вони можуть вийти на пенсію у 54 роки.
Зокрема, мова йде про те, скільки років безперервно або сумарно потрібно прожити в зоні гарантованого добровільного відселення 3 категорії ЧАЕС, щоб піти на пенсію після досягнення 54 років. Це пояснюється у новому пості на фейсбук-сторінці "Пенсійного кур'єра".
"Право на зниження пенсійного віку є для осіб, які постійно проживали чи працювали в зоні гарантованого добровільного відселення за умови, що вони прожили або відпрацювали в цій зоні станом на 1 січня 1993 року, не менше 3 років.", - йдеться у повідомленні.
Фахівці також відзначили, що, крім того, є різні умови для тих, хто проживав там з моменту аварії на ЧАЕС по 31 липня 1986 року. Наголошується, що для них достатньо 6 років проживання або роботи в зоні гарантованого добровільного відселення. А також для тих, хто проживав там після 31 липня 1986 року. Для цієї категорії потрібні 2 роки проживання або роботи в цій зоні.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
"Водночас, право на зниження пенсійного віку для тих, хто не прожив або не відпрацював в зоні гарантованого добровільного відселення 3 роки станом до 1 січня 1993 року, відсутнє.", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв'язок відсутній: у МОЗ підказали, що робити
Як повідомляв "Знай.ua", ви можете не помітити небезпеку: яких обов'язкових правил потрібно дотримуватися взимку
Також "Знай.ua" писав, кому з українців полегшать отримання субсидії: у ПФУ назвали умову