Пенсіонери в Україні далеко не завжди можуть дотерпіти до 60 років, щоби піти на заслужений відпочинок. На щастя, є варіанти, коли громадяни України можуть отримати дострокову пенсію – у 54 роки. Тим не менш, є умова, що таким варіантом можуть скористатися лише ті, хто постійно проживав або працював у зоні гарантованого добровільного відселення третьої категорії ЧАЕС.
Про це стало відомо завдяки відповіді експертів від одного із українських видань із соціальною тематикою.
Читач, який планує найближчим часом вийти на пенсію, запитав: "Скільки років (безперервно чи сумарно) потрібно прожити у зоні гарантованого добровільного відселення 3 категорії ЧАЕС, щоб піти на пенсію після досягнення 54 років?".
За відповіддю експертів зрозуміло, що мають право на достроковий вихід на пенсію ті, хто постійно проживав або працював у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років станом на 1 січня 1993 року.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Ще є інформація, що є різні умови для мешканців там з моменту аварії на ЧАЕС до 31 липня 1986 року. Для них умовою, що дозволяє достроково вийти на пенсію, є не менше ніж 6 років проживання або роботи в зоні гарантованого добровільного відселення. А для тих, хто там проживав після 31 липня 1986 року, – 2 роки проживання або роботи в цій зоні.
Нагадаємо, як перевести пенсію з "Укрпошти" на банківську картку: інструкція для пенсіонерів.
Раніше повідомлялося, чи загрожує Україні дефіцит і зростання цін на пальне: експерти дали прогноз на 2023 рік.
Також, як пенсійна реформа вдарила по українцям: "Ішла на пенсію із 25-річним стажем".