Зараз в Україні триває повномасштабна війна, розпочата росіянами... вона триває вже понад 330 днів і немає жодного поняття, коли вона закінчиться.
Через це ще восени було запроваджено віялові відключення електроенергії, оскільки окупанти, паралельно якимось діям на фронті, воюють із мирним населенням, обстрілюючи житлові будинки та критичну інфраструктуру масовими залпами ракет.
Видання Sante Plusmag розповідає, які прилади продовжують їсти багато електрики навіть у режимі очікування. Хоча завжди вважалося, що у вимкненому стані вони нічого не споживають. Таке "приховане" споживання пов'язане виключно з наявністю трансформатора, який, у свою чергу, залишається в роботі навіть у вимкненому стані, перетворюючи змінний струм на постійний.
Не варто поспішати відключати на ніч усі електроприлади, тому що паралельно потрібно думати про безпеку пристроїв та вашого житла. Наприклад, пральні або посудомийні машини в режимі очікування займаються виявленням витоку води. Тому якщо їх відключити, можна не одразу помітити, як у вас на кухні чи у ванній кімнаті зібралося багато води на підлозі.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Бойлери, холодильники та морозильники – це ті пристрої, які рекомендують вимкнути, якщо вас довго не буде вдома. На ніч такими приладами є мікрохвильові печі, тостери, електрочайники, блендери та багато іншого з кухонної техніки. Також комп'ютери, ноутбуки, заряджання. Це впливає на роботу акумуляторів.
А тепер на прикладі...
ТБ у вимкненому стані споживають 1 кВт/год на місяць; комп'ютери – 3,6 кВт/год на місяць. Цього можна не помітити, але за рік загальне споживання побутових приладів у режимі сну може досягти 350-400 кВт/год на рік.
Нагадаємо, як українці можуть сплатити рахунок за світло у відділеннях "Нової пошти": докладна інструкція та нюанси
Як повідомляв "Знай.ua", 17 тисяч гривень за використання генератора: українець на собі відчув божевільні штрафи
Знай.ua писав, зберегти роботу і зір: як правильно працювати за комп'ютером, коли вимкнули світло