Вартість продуктів, зокрема хліба, може збільшитися через низку причин, ціна може зрости на 5-7 %.
Вартість продуктів в Україні поступово збільшується, через війну та зруйновану інфраструктуру, проте значних стрибків у ціні наразі не спостерігається. Це стосується базового набору продуктів, на які уряд впровадив стримуючу цінову політику, так зване держрегулювання. Чому може подорожчати хліб розповів член комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
Хліб та батон стали першими у списку, регулювання на які впровадили ще наприкінці 2021 року. Тепер аналітики ринку зазначають, що через низку причин навіть на ці продукти ціна може зрости від 5 до 7 процентів.
За словами Соломчука, якщо в енергосистемі продовжаться руйнування, ціна може відчутно збільшитися.
Пенсіонерам виплатять надбавки: які суми обіцяють
Нова хвиля рекрутингу торкнеться навіть школярів: ЗСУ прийде до молоді та безробітних
Військовий заявив, що йому "не шкода цивільних" після трагедії у Кривому Розі: "Якщо батьки ухилянти – ні"
Передав показники раніше - заплатив більше: як поради "Нафтогазу" обертаються більшими сумами у квитанціях
Все залежить від енергоносіїв. Якщо підприємствам не потрібно буде працювати на генераторах – то ціна не підніметься. Якщо з енергосистемами будуть питання – то ціна може коливатися на 5-7% через вартість електроенергії з генератора
Наразі хліб та батони можна купити в залежності від складу та ваги від 11,40 грн за батон, "Батон Хлібодар Дніпровський пшеничний"вагою 500 гр. Хліб пшеничний 650 гр може коштувати 32,10 грн, Хліб житній, 950 гр - 36,28 грн.
Нагадаємо, ми писали, що абоненти "Київстар" скаржаться, що втрачають по 25 гривень щомісяця.
Як повідомляв "Знай.ua" дружно чекаємо на весну, город допоможе: в українських магазинах різко підскочили ціни на картоплю, капусту та огірки.
Також "Знай.ua" інформував, що ліміт на роснафту з лютого: як вплинуть обмеження та зміни на ціну бензину для українських водіїв.