Стало відомо про те, що в Україні останнім часом через війну значно зменшилася посівна площа. Чим це може загрожувати українцям найближчими місяцями.

Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

За словами заступника міністра відомства Тараса Висоцького, посівних площ з початку повномасштабної війни поменшало як мінімум на 25%. Їх зовсім неможливо використовувати через активні бойові дії або тимчасову окупацію.

Посівна, фото: скріншот з відео

Якщо брати станом на сьогоднішній день, то очікувана площа посіву в 2023 році має становити 21,8 мільйона гектарів, що на 6,8 млн менше, ніж було ще в 2021 році.

Популярні новини зараз

Людам, Настям і Машам не дуже пощастило: які звичні для українців жіночі імена викличуть нерозуміння закордоном

Акула цілком проковтнула дайвера, але він вижив і розповів, як це бути всередині хижака: "Мене почало сильно трясти"

В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково"

Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня

Показати ще

"Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року для повернення до виробництва" - пояснив Висоцький.

Посівна. Фото: скрін youtube

Вже зараз, до речі, можна зробити невеликий прогноз. Зменшиться внесення насіння та добрив до 50% від науково-обґрунтованих норм через подорожчання. А використання більш дешевих технологій провокує у себе значне зменшення виробництва.

Тобто поточний рік для аграріїв буде проблемним через дорогу логістику та енергетичну кризу. Це може призвести до дефіциту ряду продуктів, а також їх значного подорожчання.

Посівна, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що "Табу" на підвищення комуналки: скільки утримуватимуться тарифи і до чого готуватимуться українцям

Раніше повідомлялося, що бачили розлучення у калюжі? Ось чому не можна заправляти повний бак бензину, при цінах 50 грн .

Також, дружно чекаємо на весну, город допоможе: в українських магазинах різко підскочили ціни на картопля, капусту та огірки