Кабінетом Міністрів України 27 січня 2023 року було прийнято постанову №76 щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Нею було затверджено новий Порядок бронювання військовозобов’язаних.
Як повідомляє Ukrainian Agribusiness Club, оскільки переважна більшість працівників аграрних компаній була заброньована у березні та травні 2022 року, термін їх відстрочки має закінчитись починаючи з середини лютого 2023 року.
"Новий порядок передбачає, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки України до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані.", - йдеться у повідомленні.
Однак, як пояснили фахівці, ця Постанова на практиці все ще не працює через проведення роз'яснювальних робіт та погодження критеріїв з відповідними держорганами. Саме від них залежить отримання статусу критичної важливості підприємства для функціонування економіки, доведення мобілізаційних завдань, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань.
Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Поспішайте, доки є час: ТЦК почнуть масово штрафувати українців – за що і на скільки
"Крім того, Державна податкова служба також перебуває на етапі розробки необхідних форм довідок та порядку їх видачі, що додатково гальмує процес отримання підприємством для підтвердження критичної важливості таких довідок.", - йдеться у повідомленні.
Як результат, наразі агропідприємства е мають змоги навіть отримати статус критичних для національної економіки. Тому необхідність автоматичного продовження вищезазначених бронювань стає надзвичайно критичною. Це особливо важливо з огляду на весняно-польові роботи, які розпочнуться вже в березні 2023.
То ж аграрії звернулися до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням в терміновому порядку розглянути можливість додатково продовжити поточні бронювання ще на 1 місяць з метою забезпечення безперебійної роботи агропідприємств, які підтримують функціонування економіки та продовольчу безпеку країни.
Нагадаємо, пенсіонерам видадуть доплату: у ПФУ пояснили, як отримати гроші
Як повідомляв "Знай.ua", продавці змінили цінники на курятину та яловичину: м'ясо собі дозволити зможе не кожен
Також "Знай.ua" писав, подорожчання на 5-10% щомісяця: на яку категорію продуктів ціни злетять вже скоро