У Пенсійному фонді України прокоментували один з нюансів призначення субсидії, який стосується врахування доходів членів сім'ї.
Про це йдеться у новому дописі на офіційній фейсбук-сторінці Пенсійного фонду України. Зокрема у фахівців запитали наступне: "Як враховуються під час призначення субсидії доходи подружжя, якщо вони разом не проживають?".
"Житлова субсидія призначається виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і розраховується на всіх членів домогосподарства (пункт 24 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі — Положення).", - відповіли у ПФУ.
Фахівці Пенсійного фонду пояснюють, що під час призначення житлової субсидії враховуються доходи членів сім’ї домогосподарства, в тому числі коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"Водночас відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.", - йдеться у повідомленні.
То ж, як пояснили у ПФУ, з урахуванням зазначеного, доходи подружжя враховуються при призначенні житлової субсидії. Виняток становить випадок, якщо обом понад 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу. Цей момент регулюється пунктом 24 Положення.
Нагадаємо, які правила виходу на пенсію діятимуть у 2023 році: пояснення ПФУ
Як повідомляв "Знай.ua", яку довідку потрібно подати у 2023 для нарахування пенсії: необхідна у двох випадках
Також "Знай.ua" писав, українцям повідомили про нововведення стосовно виготовлення паспорта: що потрібно знати