Українським військовим через травму під час бойового завдання виплачують грошові компенсації. Розмір суми залежить від того, чи призвело поранення до інвалідності та стану здоров'я. Однак у деяких випадках таку допомогу можуть скасувати.
Коли військовий втрачає право на компенсацію
Насамперед допомогу анулюють, якщо потерпілий перебуває за місцем проживання, винятком є терміновики та курсанти військових навчальних закладів, які мешкають за місцем проживання у казармах та гуртожитках. Це також стосується випадків, коли військовий перебуває у відпустці чи звільненні, але якщо травма пов'язана із порятунком життя чи охорони порядку – компенсацію видадуть.
- погіршення стану здоров'я внаслідок отруєння алкоголем, наркотичними засобами, токсичними чи отруйними речовинами, а також їх дії (асфіксія, інсульт, інфаркт, зупинка серця тощо), що підтверджено відповідним медичним висновком.
- використання в особистих цілях без відома командування транспортних засобів, озброєння, обладнання, інструментів та матеріалів, що належать до військової частини або використовуються нею.
- умисне вчинення кримінального правопорушення, встановлене обвинувальним вироком суду або ухвалою про закриття кримінального провадження.
Також на допомогу можна не розраховувати, якщо військовий сам завдав собі шкоди чи самовільно залишив місце служби. Компенсація ще може бути анульована, якщо настала природна смерть внаслідок вроджених вад здоров'я, від загального захворювання, що підтверджено висновками судово-медичної експертизи.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Нагадаємо, українцям піднімуть ще один вид виплат, озвучено суми
Раніше ми писали про те, що українці з боргами за комуналку мають право оформити субсидію.