За даними Державної служби статистики, лише за два місяці 2023 року овочі злетіли в ціні на 21,2%, а фрукти на 5,9%. На думку експертів, тенденція до подорожчання збережеться і дана категорія товарів може піднятися в ціні ще на 10-20%. Про це пише інформаційний портал "Фокус".

Аналітики наголошують, що найбільш різке зростання цін спостерігається на овочі, особливо цибулю, моркву, огірки та помідори, а також фрукти. Це пов'язано з тим, що внутрішніх запасів замало, щоб покрити попит ринку.

Овочі. Фото: скрін youtube

При цьому присутність імпортної продукції збільшується, а на неї цінники вищі через більшу собівартість, так і через дисбаланс попиту та пропозиції на світовому рівні.

Супермаркет. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

Жінка кілька років жила зі склянкою у сечовому міхурі: загралася під час інтиму, а потім думала, що інфекція

Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите

Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення

Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок

Показати ще

У найближчому майбутньому витрати українців на овочі та фрукти тільки зростатимуть. Як прогнозує завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ Інститут аграрної економіки Інна Сало протягом першого півріччя 2023 року цінники тягнуться вгору. Очікується, що овочі додадуть у ціні ще близько 15-20%, а фрукти подорожчають на 10-15%.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, буженина, сало і ковбаски: супермаркети перерахували ціни на популярні м'ясні смаколики, тепер і цілої зарплати не вистачить.

Також наш портал інформував, що прострочення та фальсифікату стане менше: в Україні в 10 разів піднімуть штрафи за порушення прав споживачів.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв кефір у минулому? Після скорочення комендантської години українські супермаркети оновили ціни на гарячі напої.