Чимало українців втратили під час війни своє майно, але держава обіцяє допомогти його відновити. Нещодавно Зеленський підписав закон про компенсацію, хоча він не передбачає фактичної виплати грошей. Натомість потерпілим видаватимуть житлові сертифікати.

Стало відомо, що потрібно для подання заявки на отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене житло. Насамперед необхідно надати докази збитків, як нагадують у Мінреінтеграції.

Зруйноване майно, скріншот: YouTube

Потерпілі повинні зафіксувати на фото та відео усі пошкодження або втрату майна, що сталося внаслідок воєнних дій. Повідомити про це можна через портал "Дія", Центр надання адміністративних послуг або нотаріуса.

Як правильно фіксувати та зберігати відзнятий матеріал для отримання компенсації у майбутньому:

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень з 29 травня по 4 червня для всіх знаків Зодіаку: розставання у Близнюків та Львів, повернення колишніх у Водоліїв

Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції

Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"

Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською

Показати ще
  • Намагайтеся робити фото або відео ушкоджень/руйнувань у високій якості та заздалегідь увімкнути геолокацію на телефоні, щоб підтвердити місце руйнування.
  • Під час зйомки відео прокоментуйте місцезнаходження, дату, час та подробиці пошкодження. Також по можливості зафіксуйте відомості від третіх осіб, сусідів, наприклад, які також повинні представитися на камеру.
  • Фіксуйте руйнування внутрішні та зовнішні як великим, так і малим планом. Вкажіть прилеглу територію та об'єкти, що знаходяться поруч.
  • Знятий матеріал (фото/відео) зберігайте в початковому вигляді. Не можна використовувати фільтри, графічні редактори, написи тощо.
  • Обов'язково зробіть копії фото та відео руйнувань, які зберігаєте на різних носіях: флешці, файлообміннику тощо.

Зруйноване майно, скріншот: YouTube

Нагадаємо, у чергах чекати не доведеться: що обіцяють втілити вже цього року у сферу соцпослуг

Раніше ми писали про те, що ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається