Для всіх наших читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива новина. Необхідно розібратися, у кого, після 1 травня, можуть стати менше пільги, а хто взагалі може втратити державну допомогу.

Відомо, що ще цілий квітень виплачуватимуть субсидії, які були призначені на опалювальний сезон, а далі переоформлятимуться.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу "Хвиля".

Оформлення, скріншот: YouTube

Повідомляється, що при призначенні субсидії на новий період її розмір буде розраховуватись зокрема і на основі підвищених у результаті індексації пенсій.

Популярні новини зараз

Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати

Медики розрізали та з'їли чоловіка-пацієнта просто на лікарняному ліжку: фото опинилися в мережі та змусили нервувати всіх

Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ

Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом

Показати ще

При цьому взагалі без субсидії можуть залишитись пільговики, які заборгували за комуналку. Тому якщо споживач хотів би отримати пільгу, йому потрібно погасити борги до кінця квітня.

Житлова субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, термін позовної давності якої не закінчився та загальна сума якої перевищує 680 гривень.

Варто зазначити, що під час військового стану боржників не штрафують і не нараховують пеню, але при несплаті можна позбутися субсидії.

Оформлення, скріншот: YouTube

Підвищення пенсій та субсидії

У разі призначення житлової субсидії з початку неопалюваного сезону доходи у вигляді пенсії враховуються у розмірі нарахованої виплати за березень поточного року. Тобто житлова пільга, яку призначать з 1 травня по 30 вересня, залежатиме і від розміру вже підвищеної з 1 березня 2023 року пенсії.

Якщо субсидіанти життєві обставини не змінилися, а тарифи на комуналку не зросли, то розмір субсидії з урахуванням нової пенсії буде зменшено автоматично.

Нагадаємо, частина українців може не отримати субсидії у новому сезоні: хто у зоні ризику.

Раніше повідомлялося, що старих субсидій уже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня.

Також, можна не встигнути: LED-лампочки поки що змінюватимуть, але в окремих відділеннях "Укрпошти".