З 1 квітня 2023 року в Україні запроваджено електронний рецепт на всі рецептурні лікарські засоби. Внаслідок цього серед населення виникли панічні настрої.
31 березня люди вишиковувалися у черги до аптечних закладів, закуповуючи ліки про запас. Виторг аптек зріс у 5 разів на 345%. Про це повідомив портал Аптека.
У гривневому вираженні обсяги аптечного продажу зросли на 345% та на 248% в упаковках порівняно з аналогічним днем минулого року. Це в грошовому еквіваленті — 1,2 млрд грн та понад 9 мільйонів упаковок ліків.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Зазначають, що українці купували не лише рецептурні ліки, але й ті, що відпускаються без рецепта, так би мовити, під шумок.
В результаті обсяги роздрібного продажу рецептурних препаратів у грошовому вираженні зросли на 385%, а безрецептурних — на 271%.
Нагадаємо, що після ажіотажу, люди вже не вишиковуються в черги за медпрепаратами. Відтак, зникли і ліки, які і раніше продавались за рецептом. У МОЗ запевнили, що наразі правила для купівлі ліків лишаються незмінними та перелік рецептурних препаратів не розширився. Натомість люди скаржаться у соцмережах, що в аптеках зникли необхідні їм ліки.
Дехто вбачив у "зраду" у запровадженні електронних рецептів на ліки, та порівняв, що така сама схема працювала з електронною системою ProZorro.
Нагадаємо, ми писали, кому вигідне введення рецептів на ліки.
Як повідомляв "Знай.ua", як зміниться життя українців у квітні 2023.
Також "Знай.ua" інформував, в Україні виросли в ціні ліки - чого очікувати у майбутньому.